Yangın Kapısı Fiyatları

Yangın Çıkış Kapısı

Yangın çıkış kapısı, yangın durumunda kişilerin güvenli bir şekilde kaçışını sağlamak için tasarlanmış bir yangın kapısı türüdür. Yangın çıkış kapıları tipik olarak, acil bir durumda kapıyı hızlı bir şekilde açmak için büyük, açıkça işaretlenmiş bir çıkış işaretinin yanı sıra panik çubukları veya itme çubukları içerir. Ek olarak, bu kapılar, yangının kapının ötesine yayılmamasını sağlamak için genellikle yangına dayanıklı bir conta ile donatılmıştır.

Bir yangın çıkış kapısı seçerken, kapının boyutunun yanı sıra yapımında kullanılan malzemeleri de dikkate almak önemlidir. Çelik, yüksek sıcaklıklara dayanabilmesi ve oldukça dayanıklı olması nedeniyle yangın çıkış kapılarında en yaygın kullanılan malzemedir. Ayrıca bu kapılar, acil bir durumda kolay erişim için panik bar veya itme bar ile donatılmalıdır.

Yangın Kapısı Fiyatları

Yangın kapısı fiyatları söz konusu olduğunda, dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır. Yangın kapısının boyutu ve tipi ile onu inşa etmek için kullanılan malzemelerin tümü toplam maliyeti etkileyecektir. Örneğin, hiçbir özelliği olmayan basit bir ahşap yangın kapısı fiyatıyla, ek özelliklere sahip bir yangına dayanıklı çelik kapının fiyatı aynı olmamaktadır. Kurulum maliyeti, kapının tipine ve karmaşıklığına bağlı olarak da değişebilir. Genel olarak konuşursak, yangın kapıları oldukça ekonomiktir ve çoğu bütçe için çok pahalı olmamalıdır.

Kapının kendisinin maliyetine ek olarak, yangın kapısının montajı ile ilgili ek maliyetler de olabilir. Kapı, menteşe veya kilit gibi ek donanım gerektiriyorsa, bunların ayrıca satın alınması gerekecektir. Ek olarak, bazı yangın kapıları, etkinliklerini sağlamak için ek yangına dayanıklı yalıtım veya başka malzemeler gerektirebilir. Bir yangın kapısının montajıyla ilgili kesin maliyetleri belirlemek için bir profesyonele danışmak önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbet Aç
Haska Çelik Kapı
Hello
Yangın Kapısı Fiyatları ile ilgili bilgi almak ister misiniz?